14 milyonu aşan kullanıcısıyla Papara

Papara, 14 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Papara geliştirdiği ürün ve hizmetlerde hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finans deneyimini odağına alıyor.

Papara 7/24 ücretsiz para transferi, fatura ödeme, cep telefonu sigortası, bütçe yönetimi, bağış ve bölüştür gibi ürün ve hizmetler geliştiriyor. Papara kullanıcıları tüm dünyada ve internette Papara Card ile harcama yapabiliyor. Cashback programı ile birçok markada harcadıkça anında nakit kazanabiliyor.

Kenci: “Papara, en çok kullanılan dijital ödeme sistemi konumuna ulaştı.”
Papara CEO’su Emre Kenci, “400’ü aşkın çalışanımız ile 14 milyondan fazla bireysel kullanıcımıza hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli finans deneyimi yaşatmayı amaçlıyoruz. Aralarında Uber ve Yandex gibi global şirketlerin yer aldığı 1.400’den fazla ticari kullanıcımıza iş süreçlerini kolaylaştıran çözümler sunuyoruz. BKM tarafından açıklanan BVA raporlarına göre ön ödemeli kart pazarında ve ön ödemeli kartlarda alışveriş hacminde 1 milyar TL’yi geçen alışveriş işlem hacmimiz ile lider konumdayız. İstanbulkart’a dijital bakiye yükleme işlemlerinde aralarında bankaların da olduğu tüm kanallar arasında ilk 3’te yer alıyoruz.” dedi.

Kenci sözlerine şöyle devam etti, “Dünyanın en büyük mobil uygulama pazar araştırmaları şirketi App Annie’nin yaptığı araştırmaya göre 2021 yılında Türkiye’de en aktif kullanılan finans uygulamasıyız. Araştırma şirketi Estima tarafından hazırlanan Ağustos 2022 Dijital Finansal Hizmetler Marka Bilinirlik ve Algı Araştırması’nın sonuçlarına göre en çok kullanılan dijital ödeme sistemiyiz. Kullanıcılarımıza benzersiz bir deneyim yaşatırken güvenliği esas alıyoruz. Uyum ve güvenlik ekiplerimizle en ileri teknolojileri kullanıyoruz. Tüm faaliyetlerimizi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ve Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) denetimine tabi olarak gerçekleştiriyoruz.”

Papara, “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada
Papara, LinkedIn’in Türkiye’de ilk kez hazırladığı “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer aldı. KPMG tarafından Global FinTech 100’de listelenen ve VISA tarafından ‘En İyi FinTech Girişimi’ ödülüne layık görülen Papara ayrıca Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi. Dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da Papara ‘En İyi Mobil Ödeme Çözümü’ seçildi.

Papara Hakkında
Papara, KPMG tarafından Global FinTech 100’de listelenen ve VISA tarafından “En iyi FinTech girişimi” ödülüne layık görülen Türkiye’nin lider FinTech şirketidir. Türkiye’den seçilen 68’inci Endeavor girişimi olma başarısını gösteren Papara, özgün LinkedIn verileri ile belirlenen “LinkedIn En İyi Startup’lar 2022” listesinde ilk sırada yer almış, dünyanın önde gelen FinTech topluluklarından Finovate tarafından düzenlenen 2022 Finovate Awards’da “En İyi Mobil Ödeme Çözümü” seçilmiştir. 2016 yılında finansal hizmetleri herkes için hızlı, kolay, hesaplı ve keyifli hâle getirmek amacıyla kurulan Papara’nın 14 milyondan fazla bireysel kullanıcısı, aralarında Uber, Yandex gibi şirketlerin de bulunduğu 1.400’ü aşkın ticari kullanıcısı vardır. 400’den fazla çalışanı olan Papara, ürün ve hizmetlerini daha geniş coğrafyalara yayarak bölgenin lider ve rekabetçi finansal teknoloji şirketi olmayı hedefliyor.