2022 SES ‘Yılın Kadınları’ Oylaması Başladı

2022 SES ’Yılın Kadınları’ Oylaması Başladı

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, mücadelesiyle ilham veren kadınları ödüllendirdiği ‘Yılın Kadınları’ oylamasının ikincisini başlattı. Halkın oylarıyla belirlenecek olan ‘2022 Yılın Kadınları’ ödülleri, 26 Ocak 2023’te yapılacak törenle sahiplerine kavuşacak.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, 2022 yılında toplumsal cinsiyet eşitliği ve barış için dayanışmaya katkıda bulunan kadınları herkese açık oylama ile seçmek için yola çıkıyor.

Türkiye ve dünyadan 26 adayın bulunduğu ‘2022 Yılın Kadınları’nı belirlemek için gözetilen kriterler ise Türkiye ve dünyada kadın hakları mücadelesi vermek; cinsiyet eşitliğini savunmak; öncü, eşitlikçi ve feminist duruşuyla örnek olmak; başarılarıyla kadınlara ilham vermek; sistematik baskılara direnme cesareti göstermek ve kadın dayanışmasına katkı sunmak.

Dünyadaki kadın hakları mücadelesinde ve cinsiyet eşitliği çabasında öncü, eşitlikçi ve feminist duruşuyla örnek olan, başarılarıyla kadınlara ilham veren veya sistematik baskılara direnerek dayanışmaya katkı sunan kadınların ödüllendirileceği tören, bu sene de ilham veren cesur kadınların hikayelerine ev sahipliği yapacak.

2022 yılının kadınlarını seçmek için aşağıdaki linkten oylamaya katılabilir veya listede olması gerektiğini düşündüğünüz adayları iletebilirsiniz.

https://tr.surveymonkey.com/r/WCWGFLS