Alarko Carrier Çocuklar için Soruyor: İklim Krizinden Çıkış Yolu Var mı?

Alarko Carrier, Taş Kağıt Makas Atölyesi işbirliği ile hayata geçirdiği “Doğaya İyi Bak, Geleceğe Gülümse” başlıklı sosyal sorumluluk projesinin ikinci etkinliğinde, ‘iklim krizinden çıkış’ı gündeme taşıyacak. Atölye’nin kurucu ortağı Ceyda Düvenci ve Yuvam Dünya Bilim Kurulu Üyesi B. Aylin Alagöz, iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve çevreye saygılı bir geleceği ele alacak. 2 Kasım’da gerçekleştirilecek online etkinlik, herkesin katılımına açık ve ücretsiz olacak.

İklimlendirme sektörünün öncüsü Alarko Carrier, sosyal sorumluluk projesi Doğaya İyi Bak, Geleceğe Gülümse” kapsamında düzenlediği ebeveyn / uzman buluşmalarının ikincisini 2 Kasım’da gerçekleştirecek. Küresel iklim krizinin olumsuz etkileriyle mücadele etmek ve en çok çocukların yaşadığı eko-anksiyetenin azaltılmasına destek olmak amacıyla başlatılan Projenin yeni etkinliğinde, oyuncu, sunucu, girişimci ve Taş Kağıt Makas Atölyesi’nin Kurucu Ortağı Ceyda Düvenci ve Yuvam Dünya Bilim Kurulu Üyesi B. Aylin Alagöz, ebeveynlerle bir araya gelecek. Ücretsiz ve herkesin katılımına açık olarak düzenlenecek webinar, saat 21.00’de başlayacak.
Atölyede, iklim değişikliği, sürdürülebilirlik ve çevreye saygılı bir gelecek konuları ele alınırken, gündemin en kritik maddesi olan iklim krizinden çıkış yolları değerlendirilecek. Etkinlikte katılımcılarla, yakın zamanlı raporların çarpıcı sonuçlarından döngüsel ekonomi odaklı kültürel ve sosyal dönüşümün önemine pek çok yol gösterici bilgi paylaşılacak. Aynı zamanda, eylemlerimiz ve seçimlerimizle günlük hayattaki alışkanlıklarımızı değiştirerek iklim değişikliğiyle mücadeleye ne şekilde destek olabileceğimize dair öneriler konuşulacak. Etkinliğe, ilgili bağlantı üzerinden kaydolunabilir.
Etkinlik detayları;
Webinar Linki: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_faTlikCMRjqmhb643eiJgg
Webinar ID: 850 8862 5072
Webinar Passcode: 493344
Tarih: 2 Kasım 2022, Çarşamba
Saat: 21.00
Alarko Carrier Hakkında
Gebze ve Dudullu’da toplam 96.000 m2 alan üzerine kurulu üretim tesislerinde ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerinin üretimini sağlayan Alarko Carrier iklimlendirme sektörünün önemli üreticiler arasında yer alıyor. Ayrıca Alarko Carrier, dünyanın önde gelen üreticilerinin distribütörlüğünü yaparak bu ürünleri tüketicilerine sunuyor. Üretici kimliğinin yanı sıra Toshiba markasıyla bireysel klimaların, ısı pompalarının ve aynı zamanda Carrier ve Wolf marka ürünlerinin ithalatını ve satışını gerçekleştiriyor. Değişen tüketici ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda üstün teknolojili ürünler geliştiren Alarko Carrier, 5 kıtada 65 ülkeye ihracat yaparak global ölçekli projeleri ile Türkiye’ye değer katmaya devam ediyor. Müşteri odaklı hizmetini yurt içinde de sürdürerek ülke genelinde 262 bayi, 290 servis ve satış sonrası servis ağıyla tüketicisine ulaşıyor.
Alarko Holding çatısı altında bulunan Alarko Carrier, lider ve bağımsız uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’in yayımladığı “Türkiye’nin En Değerli 100 Markası” listesinde Isıtma-Soğutma-Havalandırma kategorisinde 4 yıl üst üste yer alan tek markadır.
İlk yerli kombi üreticilerinden olan Alarko Carrier, sektöründe SA 8000 ve Enerji Yönetim Standardı Belgesi (ISO 50001) alan İlk Türk Şirketidir.