AstraZeneca, Forbes “Kadınlar için En İyi İşverenler” listesinde ilaç şirketleri arasında ilk sıraya yerleşti

Forbes’un 50.000 çalışanın katılımı ile yaptığı ankette, AstraZeneca “Kadınlar için En İyi İşverenler” 2022 listesinde ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer aldı.

Yaşama değer katan ilaçları keşfetmek amacıyla bilimin sınırlarını zorlarken, toplumun ve çalışanlarının gelişimine verdiği destekle de dikkat çeken AstraZeneca, Forbes’un “Kadınlar için En İyi İşverenler” 2022 listesinde yer alarak ilaç şirketleri arasında birinci oldu. Sıralama, ABD operasyonlarında en az 1.000 çalışanı olan şirketlerden toplam 50.000 çalışanın katıldığı bağımsız anketten çıkan sonuçlara göre belirlendi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AstraZeneca Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Feyza Aysan, “Cinsiyet eşitliğini destekleyen politikalarımız, kurum içi ve kurum dışı toplumsal cinsiyet eşitliği faaliyetlerindeki başarılı çalışmalarımızla bu listede yer almaktan gurur duyuyoruz. AstraZeneca’da çeşitlilik ve kapsayıcılığın teşvik edildiği ve cinsiyet eşitliğinin desteklendiği bir kurum kültürüne sahibiz. Bu konuda faaliyette olduğumuz tüm coğrafyalarda olduğu gibi Türkiye’de de ortaya koyduğumuz çalışmalarla güçlü bir şekilde ilerlemeye devam ediyoruz. Örneğin, Türkiye’de yönetim kurulu üyelerimizin %62,5’inin, orta ve üst düzey yöneticilerimizin yüzde %69,4’ünün kadın olduğunu söyleyebiliriz. Forbes tarafından yapılan bu ankette ilaç şirketleri arasında ilk sırada yer almamız, iş gücünde cinsiyet eşitliğine olan bağlılığımızın teyidi niteliğinde. Kadınlara yönelik özel eğitim ve gelişim programlarımız, kariyer ve kişisel gelişim hedeflerini hızlandırmak için sunduğumuz tüm imkânlardan gurur duyuyoruz. AstraZeneca olarak, iş hayatında cinsiyet eşitliğinin toplumsal hayatta eşitlik ile başladığına inanıyoruz. Bu inancımız doğrultusunda kapsayıcı bir kültürü ve iş gücünde çeşitliliği daha da teşvik etmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/,
www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.