AstraZeneca, TeneoTwo Inc’i satın alıyor

AstraZeneca, TeneoTwo Inc’i satın alıyor

AstraZeneca, hematolojik kanserlere yönelik tedaviler geliştiren TeneoTwo Inc’i satın almak üzere anlaşmaya vardığını duyurdu.

AstraZeneca, hematolojik kanserlere yönelik tedaviler geliştiren biyoteknoloji firması TeneoTwo Inc.’i satın almak için bir anlaşma yaptığını açıkladı.

Gerekli izinlerin alınmasının ardından 2022’nin üçüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen satın alma işlemi, AstraZeneca’nın 2022 mali görünümünü ise etkilemeyecek.

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca özellikle solunum & otoimmünite, kardiyovasküler – renal & metabolik hastalıklar ve onkoloji alanlarındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve kullanıma sunulması alanında faaliyet gösteren, bilim odaklı ve küresel bir biyofarmakoloji şirketidir. Şirket ayrıca kurduğu birçok işbirliği sayesinde enflamasyon, enfeksiyon ve sinirbilim alanlarında da aktif bir şekilde faaliyet göstermektedir. AstraZeneca 100’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olup, yenilikçi ilaçları dünya genelinde milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresimizi ziyaret edebilir veya www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin’den, www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook’tan, www.instagram.com/astrazenecaturkiye/ ile Instagram’dan takip edebilirsiniz.