AstraZeneca Türkiye, GPTW’nin “2022 Türkiye Innovation by All” listesinde birinci oldu

AstraZeneca Türkiye, Great Place to Work Enstitüsü’nün organizasyonlardaki inovasyon kültürünü ölçümleyen “2022 Türkiye Innovation by All” listesinde birinci sırada yer aldı.

Great Place to Work Enstitüsü, çalışanların fikirlerini ve çözüm önerilerini dinleyerek geleceklerini inovasyon üzerine inşa eden şirketlerin yer aldığı “2022 Türkiye Innovation by All” listesini açıkladı. Çalışanlara yenilikçi bir iş yeri deneyimi sunan ve yöneticilerinin çalışan fikirlerine önem verdiği organizasyonların yer aldığı listede, AstraZeneca Türkiye, 500+ çalışan kategorisinde birinci oldu.

Temel olarak organizasyonlardaki inovasyon kültürünü ölçümleyen araştırmada AstraZeneca Türkiye; yeni fikirlere yaklaşımı, çalışanların fikir önerilerinin yöneticileri tarafından ne kadar desteklendiği, çabaların takdiri, iş birliği gibi 12 farklı kritere dayanan bir değerlendirme sonucunda birinciliğe layık görüldü.

“Kurum kültürümüzü inovasyon üzerine inşa ediyoruz”
AstraZeneca Türkiye’nin başarısını değerlendiren AstraZeneca Türkiye Ülke Başkanı Ecz. Serkan Barış şunları söyledi: “AstraZeneca olarak, yaşama değer katan ilaçları keşfetmek için bilimsel çalışmalarımıza devam ederken sürdürülebilirliğin merkezde olduğu kurum kültürümüzü inovasyon üzerine inşa ediyoruz. İnovasyonların ise geleneksel düşünce yapısına meydan okuyarak gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu bakış açısını benimseyerek çalışanlarımızın yenilikçi yaklaşımlar ve fikirler geliştirebileceği bir ortam oluşturmaya büyük önem veriyoruz. Bu listede zirvede yer almamız çalışanlarımıza yenilikçi ve özgün fikirlerini özgürce ifade edebilecekleri, bu fikirleri gerçeğe dönüştürebilecekleri bir ortam sunduğumuzu kanıtlaması açısından bizim için çok değerli. İnovasyona bağlılığımızı çalışanlarımızın katkıları ve geri bildirimleriyle daha da üst seviyeye çıkarmak için hız kesmeden çalışmaya devam edeceğiz.”

AstraZeneca Hakkında
AstraZeneca (LSE/STO/NYSE: AZN), özellikle onkoloji, kardiyovasküler, renal ve metabolik hastalıklar, solunum ve immünoloji olmak üzere üç tedavi alanındaki hastalıkların tedavisine yönelik reçeteli ilaçların keşfi, geliştirilmesi ve ticarileştirilmesine odaklanan küresel, bilim odaklı bir biyofarmasötik şirketidir. Genel Merkezi İngiltere’nin Cambridge kentinde bulunan AstraZeneca, 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir ve şirketin yenilikçi ilaçları dünya çapında milyonlarca hasta tarafından kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için www.astrazeneca.com.tr adresini ziyaret edebilir veya
www.linkedin.com/company/astrazeneca/ ile Linkedin’den,
www.facebook.com/AstraZenecaTurkiye/ ile Facebook’tan,
www.instagram.com/astrazenecaturkiye/,
www.instagram.com/astrazenecaturkiyekariyer ile Instagram’dan ve https://www.youtube.com/astrazenecaturkiye ile Youtube’dan takip edebilirsiniz.