Barış İçin Kadın SES’i, Eren Keskin’in hikayesiyle devam ediyor

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin, Operation 1325 ve Swedish Institute işbirliğiyle hayata geçirdiği “Barış İçin Kadın SES’i” projesi kapsamında, gazeteci Ayşegül Doğan ve yönetmen Nesrin Ölmez tarafından hazırlanan “Hakikat, İnat, Cesaret, Umut: Eren Keskin” video-belgeseli yayınlandı.

Türkiye’de ve dünyada eşitliğin, barışın hâkim olduğu bir dünya düzeni için dayanışmayı desteklemek üzere kurulan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, Operation 1325 ve Swedish Institute işbirliğiyle hayata geçirilen “Barış İçin Kadın SES’i” projesi kapsamında kadın hikayelerini görünür kılmak amacıyla hazırlanan ikinci video-belgesel de izleyiciyle buluştu.

Eren Keskin’in hayatı anlatılıyor
Gazeteci Ayşegül Doğan ve yönetmen Nesrin Ölmez’in hazırladığı, Gözaltında Cinsel Taciz ve Tecavüze Karşı Hukuki Yardım Bürosu kurucularından, İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in hayatına odaklanan, “Hakikat, İnat, Cesaret, Umut: Eren Keskin” filmi de yayına alındı.

Yaşamını barış mücadelesine adayarak fark yaratmış cesur kadın hikâyelerinin yer aldığı belgesel serisi, gazeteci Mehveş Evin ve yönetmen Nesrin Ölmez tarafından hazırlanan, Aysel Tuğluk’un hayat hikâyesini ekrana taşıyan “Aysel” ile başlamış, video-belgesel geçtiğimiz hafta izleyiciyle buluşmuştu.

Her hafta barış mücadelesi veren kadınların hikâyelerine yer verilecek olan video-belgeseller SES Derneği’nin Youtube hesabından takip edilebiliyor.

“Barış İçin Kadın SES’i” projesi, bugüne kadar ağırlıklı olarak siyaset alanına bırakılan “barış” ve “güvenlik” meselesini kadınların perspektifiyle ele almak; sivil toplumda ve medyada barış sesinin yükseltilmesinde aracı olmak amacıyla hayata geçirildi.