Commencis’te Chief Sales Officer görevine Yücel Erbilgiç getirildi

Commencis’te Chief Sales Officer görevine Yücel Erbilgiç getirildi

Dijital dönüşüm alanında lider teknoloji şirketi Commencis, yönetici ekibine Yücel Erbilgiç’i dahil etti.

Dijital dönüşüm alanında lider teknoloji şirketi Commencis, yönetici kadrosunu Yücel Erbilgiç ile güçlendirdi. Lexmark, Wipro ve Klemsan gibi önde gelen şirketlerin çeşitli üst düzey yöneticilik görevlerinde yer alan Yücel Erbilgiç, Commencis’in yeni Chief Sales Officer’ı oldu. Ekim 2022 itibariyle Commencis’e katılan Erbilgiç, yeni rolü çerçevesinde Commencis’in genişleme stratejisinin oluşturulması, uygulanması ve yeni pazarlara açılmasından sorumlu olacak.

Yücel Erbilgiç kimdir?

2000 yılında Washington University ve Hiram College’ın Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri fakültelerinden eşzamanlı mezun olan Yücel M. Erbilgiç, Finans, Pazarlama ve Girişimcilik üzerine işleme yüksek lisans derecesini Chicago Booth’dan aldı. Kariyerine Cincinnati’de Procter & Gamble’da teknoloji alanında başlayan Yücel, yine Amerika’da Lexmark International’da Teknoloji Mimarı ve Program Yöneticisi olarak devam etti. 2007 yılında Wipro Limited ile Kuzey Avrupa Siber Güvenlik ve Risk Servisleri Satışlarından sorumlu olarak Finlandiya’da çalışmaya başlayan Yücel, Wipro’nun Siber Güvenlik ve Risk bölümünün Kuzey Avrupa yapılanmasını kurdu. 2010-2013 döneminde Avrupa merkezli Finansal Servis müşterilerinden sorumlu Siber Güvenlik ve Risk Servisleri Satış Direktörü olarak Londra’da çalıştı. 2013 yılında Wipro Türkiye ofisini kurmasının ardından Wipro’nun Türkiye Direktörü olarak İstanbul’a taşındı.

Türkiye’de ve yurt dışında birçok endüstrinin dijital dönüşümünü sağlayan öncü projelerin hayata geçmesinde rol oynayan Yücel Erbilgiç, yaklaşık 15 senelik Wipro serüveninden sonra en son Klemsan’da Chief Sales and Marketing Officer olarak görev yaptı. Evli ve bir çocuk babası olan Yücel’in dijital dönüşüm, siber güvenlik, risk ve blockchain konularına özel ilgisi bulunuyor.

Commencis Hakkında

Commencis, dijital dönüşüm alanında lider bir teknoloji firmasıdır. Büyük veri, kullanıcı deneyimi, yazılım ve bulut bilişim alanındaki ürün ve çözümlerimizle Türkiye’de ve dünyada önde gelen markaların dijitalde büyümelerine öncülük ediyoruz.

Bugüne kadar Commencis olarak hayata geçirdiğimiz çözümler, 20’den fazla ülkede finans, perakende, e-ticaret, sigorta ve hava yolları gibi farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketler tarafından kullanılıyor. İstanbul, İzmir, Londra ve Berlin ofislerimizde, alanında uzman 300’e yakın çalışanımızla teknoloji uzmanlığı ve tecrübemizi birleştirerek sunduğumuz ürünlerle, gelişmiş bir dijital topluma giden yolu inşa etmeyi amaçlıyoruz.

Daha fazla bilgi için: www.commencis.com