Engelli hayvanlar için kulaç atacak

Ekim 2020’de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun onayıyla @gonullüist İstanbul Gönüllüleri tarafından başlatılan Sahiplen İstanbul Proje koordinatörü Pınar Satıoğlu, bu hafta sonu İBB iştiraki Spor İstanbul tarafından Adalar’da düzenlenen Adalar Spor Festivali’nin 8 Temmuz Cumartesi günü Heybeliada-Burgazada arasında yapılacak yüzme yarışmalarında engelli hayvanlar için yarışacak.

Yeşil alanın giderek azaldığı İstanbul’da son yıllarda yaşam alanı daralan sokak hayvanları İstanbul’un Adalar dahil tüm ilçelerinde her gün onlarca trafik kazasıyla karşı karşıya kalıyor. İBB sahipsiz hayvan bakım evlerinde trafik kazası sonrası engelli kalan onlarca kedi ve köpek kendilerini sahiplenecek vatandaşları bekliyor .

3 bin metrelik parkuru iki gözü olmayan Toprak, Zülfü ile üç bacaklı Portakal, Simba, Pıtırcık, Cırcır, Pırpır, Mira ve onlarca can için kulaçlayacak olan Pınar Satıoğlu tüm vatandaşları sahiplenmeye davet ediyor.

Hayatının ilk 22 yılı hayvanlardan korkan son 30 yılında ise sokak hayvanlarının sorunları için mücadele edip projeler üreten Satıoğlu 10 yıl önce yüzme öğrenmiş.