Fortinet 2022 ilk çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

2022 ilk çeyrek özeti

Ürün geliri yıllık bazda %54 artışla 371,0 milyon ABD doları olarak gerçekleşti

Toplam gelir, yıldan yıla %34 artışla 954,8 milyon ABD doları oldu

Rezervasyonlar yıllık bazda %50 artışla 1,28 milyar ABD dolarına yükseldi

Faturalandırmalar yıllık bazda %36 artışla 1,16 milyar ABD doları oldu

Ertelenmiş gelir, yıldan yıla %33 artışla 3,66 milyar ABD dolara çıktı

GAAP faaliyet marjı %15,8

GAAP dışı faaliyet marjı %22,02

Fortinet, Inc.’e atfedilebilecek hisse başına 0,84 ABD doları tutarında, GAAP içi seyreltilmiş net gelir elde edildi

Fortinet, Inc.’e atfedilebilecek hisse başına GAAP dışı seyreltilmiş net gelir 0,942 ABD doları

396,1 milyon dolarlık operasyonlardan kaynaklanan nakit akışı gerçekleşti

273,5 milyon dolarlık serbest nakit akışı oldu

Mayıs 2022 – Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde küresel lider Fortinet, bugün 31 Mart 2022 tarihinde sona eren ilk çeyreğe ait finansal sonuçları açıkladı.

Fortinet Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Ken Xie, “Yıldan yıla %54’lük rekor çeyrek ürün geliri artışının etkisiyle yıldan yıla %34’ oranıyla beklenenden daha iyi bir ilk çeyrek gelir artışı sağladık. Elde ettiğimiz olağanüstü sonuçlar, zorlu tedarik zinciri ortamında ustaca çalışan ekiplerimiz sayesinde kapsamlı siber güvenlik ve ağ çözümleri portföyümüzdeki son derece güçlü talebi yansıtıyor. Aynı zamanda, ilk çeyrekte yapılacak işler listesini 116 milyon dolar artırarak gelecekteki işlerimizin görünürlüğünü artırdık. Fortinet’in sektör lideri işletim sistemi, FortiASIC SPU ve temel platform yenilikleri, müşterilerimizin tüm altyapısını daha güvenli hale getirmeye yönelik olarak hizmet veriyor. Tek bir işletim sisteminde entegre güvenlik ürünleri sağlamaya ve ağ işlevselliğini güvenlik yetenekleriyle birleştirmeye öncelik verdik.”

Fortinet hakkında
İnsanları, cihazları ve verileri her yerde koruma misyonuyla faaliyet gösteren Fortinet, güvenilir bir dijital dünya yaratmayı mümkün kılmaktadır. Bu yüzden dünyanın en büyük şirketleri, hizmet sağlayıcıları ve kamu kurumları dijital dönüşümlerini güvenle hızlandırmak için Fortinet’i tercih etmektedir. Fortinet Security Fabric, tüm dijital saldırı zemininde kapsamlı, entegre ve otomatik koruma sunarak kritik cihazları, verileri, uygulamaları ve veri merkezi, bulut ve home ofis arasındaki bağlantıyı korumaktadır. Fortinet global çapta sevkiyatı yapılan en güvenilir çözümler alanında dünyanın bir numarasıdır ve dünya genelinde 565 binden fazla müşteri ticari faaliyetlerini korumak için Fortinet’e güvenmektedir. Fortinet’in Training Advancement Agenda (TAA) inisiyatifinin bir parçası olan Fortinet NSE Eğitim Enstitüsü, herkesin siber eğitimlere erişebilmesi ve yeni kariyer fırsatlarını değerlendirebilmesi için sektördeki en büyük ve kapsamlı siber güvenlik eğitim programlarından birini sunmaktadır. Daha fazla bilgi için: https://www.fortinet.com, Fortinet Blog sayfası veya FortiGuard Labs.