Glütensiz beslenenler Peyman Bahçeden’de buluşuyor

Günümüzde glütensiz ürünlere talep hızla artıyor. Pek çok insan, glüten intoleransı, çölyak hastalığı veya sağlıklı yaşam gibi hassasiyetler nedeniyle glütensiz ürünlere yöneliyor. Eskişehir’deki fabrikasına yaptığı büyük yatırımla glütensiz kuruyemiş üreten ve “Gluten Free” sertifikası ile sektörde bir ilke imza atan Peyman, Bahçeden markası ile kullanıcıları glütensiz, yüksek lifli ve sağlıklı ürünlerle buluşturmaya devam ediyor.
Son yıllarda sağlıklı beslenme bilincinin artmasıyla birlikte, sağlıklı yaşam, kilo verme ve sindirim sorunlarını azaltma gibi amaçlarla glütensiz beslenme biçimi ön plana çıkıyor. Bu bağlamda glütensiz ürünler, özellikle çölyak ve glüten intoleransı olanlar için büyük bir önem taşıyor. Kullanıcılarına sağlıklı ürünler sunmayı misyon edinen ve glütensiz üretim hareketini başlatan Peyman, Bahçeden markası ile çölyak hastalığı ve glüten duyarlılığı olanlar için sağlıklı beslenmeye yardımcı olan glütensiz kuruyemişi ve kuru meyveyi ulaşılabilir hale getirdi.
“Sağlıklı beslenmek isteyen tüketicilerden de yoğun ilgi görüyoruz”
Ar-Ge ve inovasyon çalışmaları ile müşterilerin taleplerine hızlı çözümler ürettiklerini belirten Peyman Genel Müdürü Ali Burak Aygül, “Peyman olarak yeni ürünler geliştirmek için Ar-Ge ekibimizle birlikte tüketici beklentilerini tespit ediyor ve buna göre ürünler hazırlıyoruz. Bahçeden markamız ile 3 yıl önce hayata geçirdiğimiz glütensiz üretim ile kullanıcılarımızı; glütensiz, yüksek lif içeriğine sahip, sağlıklı kuru meyve, çiğ ve kavrulmuş kuruyemişlerle buluşturuyoruz. Özellikle çölyak hastaları ve glüten intoleransı olan hastalar tarafından çok talep görse de sağlıklı beslenmek isteyenler tarafından da çok yoğun bir ilgi görüyoruz. Peyman olarak, müşterilerimizin istekleri ve talepleri doğrultusunda yeni sağlıklı ürünler geliştirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.