Herbalife Türkiye büyümesini sürdürüyor

Bu yıl Türkiye’deki 25. yılını kutlayan Herbalife, hızlı büyümesini sürdürüyor. 150 bine yakın distribütörü bulunan Herbalife Türkiye’nin Genel Müdürü Naime Yalçın, 2024 yılında Herbalife Türkiye’nin içinde bulunduğu Herbalife Avrupa ve Afrika bölgesinde birinci olmayı hedeflediklerini açıkladı.
Her geçen yıl daha fazla talep gören doğrudan satış sektörü, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyümesini sürdürüyor. Ülkemizdeki 150 bine yakın distribütörüyle sektördeki büyümeye önemli katkılarda bulunan Herbalife, bu yıl Türkiye’deki 25. yılı için büyük bir kutlama gerçekleştirdi. Bu yıl 6-9 Temmuz tarihleri arasında Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan “Kick Off’ etkinliğinde, yaklaşık 15 bin kişi Herbalife’ın 25. yılı için bir araya geldi.
“Doğrudan satış sektörünün merkezinde yer alıyoruz”
Türkiye’de çalışma hayatına yeni adım atan ve kariyerine doğrudan satışla devam etme kararı alan girişimcilerin sayısının her geçen gün arttığını belirten Naime Yalçın, “Doğrudan satış sektörü; fırsat eşitliği, sunduğu imkanlar, esnek çalışma koşulları ve kendi işine sahip olma özgürlüğü gibi faktörlerle dünyada giderek daha çok tercihi haline gelmeye başladı. Toplamda 150 bine yakın distribütörümüz var. IPSOS 2022 Marka Sağlığı Raporu’na göre; Herbalife Türkiye şu anda Türkiye’nin yüzde 93’ü tarafından bilinen bir marka durumunda. Bu rakamlar bizim için çok gurur verici. Şu an İspanya ve İtalya gibi 41 ülkenin bulunduğu Herbalife Avrupa ve Afrika bölgesinde ilk 3 ülkeden biriyiz. Hedefimiz; Herbalife Avrupa ve Afrika bölgesinde birinci olabilmek” dedi.
“Kadın girişimci sayısını artırmaya önem veriyoruz”
Beslenme alışkanlıklarını iyileştirme misyonuyla kurulan bir marka olarak, 25 yıldır özellikle kadın girişimci sayısını artırmaya özen gösterdiklerine vurgu yapan Naime Yalçın, “Benimsediğimiz kapsayıcı ve esnek iş modelimizle; çalışma hayatına yeni adım atan veya doğrudan satış alanında kariyerini sürdürmek isteyenlere fırsatlar yaratıyoruz. Özellikle kadın girişimciler, Herbalife distribütör ağının merkezinde yer alıyor. Distribütörlerimizin yaklaşık yüzde 55’ini kadınlardan oluşturarak, bu alandaki istihdamına önemli bir katkı sunuyoruz. Kadınların her aşamasında aktif rol üstlendiği bir toplumun daha hızlı gelişeceğine inanıyor, bu bağlamda daha çok kadın girişimciye ulaşmayı öncelikli hedeflerimiz arasında tutuyoruz” ifadelerini kullandı.
“Z kuşağı da yakından takip ediyor”
Daha fazla kişinin ekonomik özgürlüğe kavuşması için bir sistem yarattıklarına vurgu yapan Yalçın, şunları söyledi: “Elbette bu sistemi sadece kadınlar değil, Z kuşağı olarak adlandırılan yeni nesil de beğeniyle takip ediyor. Z kuşağı kendi işinin sahibi olmayı, çalışma saatlerini kendi ayarlamayı çok önemsiyor. Bizim mikro girişimci tanımımıza da uyan Z kuşağı önümüzdeki dönemde daha çok radarımızda olacak. Geleceğinin mikro girişimcileri olan Z kuşağını daha iyi anlamayı ve birlikte bir yol haritası çizmeyi önemsiyoruz.”