HP şirketi Poly InfoComm 2023’te yapay zeka destekli deneyimlerle hibrit ekosistemi güçlendiriyor

HP şirketi Poly InfoComm 2023’te yapay zeka destekli deneyimlerle hibrit ekosistemi güçlendiriyor

Poly, işbirliği deneyimini geliştirmek için video, ses ve yapay zeka tabanlı yazılım çözümleri sunuyor:

Poly Studio X52, orta ölçekli odalarda maksimum performans için birinci sınıf optikler sunan hepsi bir arada bir video bar olarak öne çıkıyor.
Poly Video OS 4.1, cam duvarlı toplantı odası deneyimlerini geliştirmek için Poly DirectorAI Çevre ve Ses Yansıma Azaltma teknolojisini sunuyor.
Poly Voyager Surround 80 UC, Microsoft Open Office Sertifikasyonunu karşılayan ilk boomless kulaklık oldu.

Bir HP şirketi olan Poly, InfoComm 2023’te toplantıları daha da canlı kılan yapay zeka odaklı yazılımlar içeren profesyonel sınıf ses ve video çözümleri paketine yapılan en son eklemeleri duyurdu.

HP Hibrit Sistemler Bölüm Başkanı Andy Rhodes, “HP, en iyi şekilde görünebilmeniz ve sesinizi duyurmanız için odanın içindeki ve dışındaki engelleri ortadan kaldıran çözümler sunma yolunda kararlılıkla ilerliyor. Herkesin tam bir netlikle görülebilmesi ve duyulabilmesine yardımcı olan yenilikçi yapay zeka özellikleriyle geliştirilmiş yeni nesil ses ve video teknolojisini sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

Olağanüstü görüntü çözümleri

Daha fazla insanın ofise dönmesiyle birlikte Poly Studio X52 video bar, orta ölçekli toplantı alanlarında sanal toplantı deneyimlerini geliştiriyor. Hepsi bir arada video bar, grup, konuşmacı ve insan çerçeveleme gibi otomatik kamera çerçeveleme modları sunan Poly DirectorAI akıllı kamera teknolojisi ile deneyimi en üst düzeye çıkarıyor. 4K, 20MP kamera, herhangi bir görüntü bozulması olmadan konferans odasının en uzak köşelerine bile ulaşarak her katılımcının net bir şekilde görülebilmesini sağlıyor. Grup ve konuşmacı çerçeveleme özellikleri için yapay zeka odaklı yazılımda yapılan güncellemeler, yeni Poly DirectorAI Perimeter özelliğini ve diğer ses geliştirmelerini kapsıyor. Poly Studio X52, Google Meet, Microsoft Teams ve Zoom için sertifikalı olup, BlueJeans by Verizon, GoTo ve RingCentral için yerel destek sertifikası bekleniyor.
Poly Video OS, tüm Poly video konferans cihazlarında birleşik bir deneyim sunuyor. En son güncellemesiyle Poly Video OS 4.1, toplantıların konuşmaya ve katılan kişilere odaklanmasını sağlamak için yeni özellikler ve iyileştirmeler getirdi:

Poly DirectorAI Perimeter teknolojisi cam duvarlar arasında daha iyi toplantı odası deneyimleri için katılımcıların hassas bir şekilde çerçevelenmesini sağlıyor. BT yöneticileri oda boyutlarını girebiliyor, böylece yapay zeka destekli teknoloji parametrelerinin doğru bir şekilde tanımlanması sağlanıyor; cam duvar veya pencerenin ötesindeki yüzleri yakalamayı engelleyebiliyor. Ayrıca, ses netliği geliştirmeleri, toplantı alanlarındaki cam ve sert yüzeylerin neden olduğu yankılanmaları ve ekoları minimum düzeye çekiyor.
Poly Studio E70 akıllı kamera toplantı alanlarında daha fazla esneklik için artık standart bir Ethernet kablosu kullanarak doğrudan Poly G7500 modüler video konferans sistemine bağlanabiliyor. Ethernet kablosu Studio E70 kameraya güç sağlayabiliyor ve daha kolay kurulum ile uygun maliyetli, esnek bir oda yapılandırması için 100 metreye kadar uzatılabiliyor.
Poly TC10 dokunmatik kontrol paneli, şimdi Android’de Microsoft Teams Rooms için toplantı kontrolünü destekliyor. Ayrıca, Microsoft Teams için bir oda planlama panelinin işlevselliğini sunarak oda kullanılabilirliği ve yerinde oda rezervasyonları hakkında daha iyi görünürlük sağlıyor. TC10 kontrol paneli de artık Microsoft Teams için deonaylandı.

Geniş mekanlar için Poly çözümleri

Poly G7500 Modüler Video Konferans Sistemi ve Shure Microflex Büyük Oda Paketleri, büyük toplantı alanları için sorunsuz çok satıcılı çözüm sunmak üzere Android’de Microsoft Teams Rooms için ortaklaşa onaylandı. Kullanıcılar artık video, bilgi işlem ve DSP ses çözümlerini entegre ederek optimum Microsoft Teams Rooms deneyimi sağlayan test edilmiş ve onaylanmış çok satıcılı bir çözüm seçeneğine sahip.
Poly Studio E70 ve HP Mini Konferans Bilgisayarı, büyük toplantı odaları için Zoom sertifikasına sahip olup, müşterilere Windows üzerinde Zoom Rooms için eksiksiz bir akıllı çözüm sunuyor. Çift kamera sensörü ve 12. nesil Intel® Core™ i7 işlemcinin güçlü kombinasyonu, Zoom onaylı Akıllı Yönetmen deneyimi de dahil olmak üzere Zoom Room özelliklerinin yüz yüze ve uzaktan katılımcılar için daha eşitlikçi toplantılar sunmasını sağlıyor.

Mükemmel ses performansı

Yeni Poly Voyager Surround 80 UC, çalışanların çalışırken odaklanmalarını ve sürükleyici zengin ses ve uyarlanabilir ANC ile en iyi seslerini çıkarmalarını sağlıyor. Gürültülü ortamlardaki üstün performansı nedeniyle Microsoft Teams Open Office için onaylanan ilk bomless kulaklık olan Poly Voyager Surround 80 UC ile çalışanlar istedikleri yerde çalışabiliyor ve etkileyici zengin ses ve uyarlanabilir ANC ile sesleri en iyi şekilde duyabiliyor. Bluetooth kurumsal kulaklık, yumuşak kulak yastıkları ve ultra hafif bir uyum için ayarlanabilir bir kafa bandı ile tam konfor için şık bir tasarım sunuyor. Kullanıcılar 21 saate kadar konuşma süresi, kullanışlı kulak üstü kontroller ve otomatik çağrı yanıtlama için akıllı sensörler ile kontrolü ellerinde tutabiliyor.

BT yönetiminde Poly Lens

Şirketler ofis içi deneyimi geliştirmek ve çalışma alanlarını gelişen kullanım trendlerine uyarlamak için çabalarken, Poly Lens uzaktan cihaz yönetimi, şirket çalışma alanlarında gelişmiş görünürlük ve içgörü sağlıyor. BT uzmanları, Poly cihazlarını uzaktan izleyip sorunlarını giderebiliyor ve cihaz yönetimini tek bir platform altında düzenleyebiliyor.

Poly, API entegrasyon ortaklarını Ubiquisense ve Vyopta’yı içerecek şekilde genişletti ve Poly Studio X30 ve Studio X50 video çubuklarında Poly Lens kullanan müşteriler için değerli bilgiler sunuyor.

Ubiquisense, ofis katları, toplantı odaları, açık alanlar ve ortak masalardaki oda doluluğu, kullanım modelleri ve yaya trafiği hakkında zengin, eyleme geçirilebilir bilgiler sunuyor.
Vyopta, alan kullanımı, UC cihaz izleme, sorun giderme ve toplantı deneyimi analizleri hakkında içgörüler sağlıyor.