Paratika Ödeme Hizmetleri, 2022 yılının en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında

Türkiye’nin en önemli teknoloji ödül programlarından biri olan Deloitte Teknoloji Fast 50 listesine 2022 yılında giren şirketler arasında, Türkiye’de online ödeme sistemleri ekosisteminin kurucularından Payten Türkiye’nin ödeme kuruluşu Paratika da sergilediği çarpıcı büyüme performansı ile yer aldı.

Deloitte Teknoloji Fast 50 listesi, kurumların son 3 yıl içindeki gelir bazlı büyümelerine bakılarak yapılan değerlendirme sonucunda hazırlanıyor ve listede en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerine yer veriliyor. Türkiye’de online ödeme sistemleri ekosisteminin kurucularından Payten Türkiye’nin ödeme kuruluşu Paratika da Türkiye’deki en önemli teknoloji ödül programlarından biri olarak kabul gören bu listeye girerek Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilk 50 teknoloji şirketi arasında yerini aldı.

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Payten Türkiye Ülke Lideri ve Paratika CEO’su Burak Kutlu, “Hızlı dijitalleşme tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de e-ticaret ve ödeme sektörlerini çok ileri seviyeye taşıdı. Biz de yatırımlarımız ve Ar-Ge gücümüz sayesinde gelişen pazarla beraber hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. TCMB faaliyet izinli ödeme kuruluşumuz Paratika’nın bu yıl ocaktan kasıma kadarki büyüme oranı yüzde 311’i buldu. İstihdamımızı da pandemiden bu yana 3 kata yakın büyütürken bol ödüllü bir yılı da geride bırakıyoruz. ‘Paratika Paya Dayalı Kitle Fonlama Online Ödeme Altyapısı’ projemizle Gümüş Stevie, Altın PSM, MPE ve Amerikan BAI ödüllerinin sahibi olduk. Dikkat çekici büyüme performansımızın Türkiye’nin en önemli teknoloji ödül programlarından biri olan Deloitte Teknoloji Fast 50 tarafından takdir edilmesi de bizleri oldukça mutlu ediyor. 2023 yılında da hem organik hem de inorganik büyümemiz devam edecek.” dedi.

Yüzde 97’ye varan başarılı işlem oranıyla pürüzsüz ödeme deneyimi yaşatıyor
Her sektör ve ölçekten işletme ve yenilikçi girişimlere yönelik ödeme çözümleri sunan, ulusal ve uluslararası arenada Stevie, Altın PSM, MPE ve BAI ödüllerinin de sahibi Paratika ödeme kuruluşu yüzde 97’ye varan başarılı işlem oranıyla müşterilerine pürüzsüz bir ödeme deneyimi yaşatıyor. İşletmeler online başvurularının ardından 1 günde Paratika sanal POS’a sahip olurken tek entegrasyonla tüm bankalardan ödeme almaya ve 9 kart programı ile taksit sunmaya başlayabiliyor. Paratika kullanan e-ticaret firmaları banka kalitesinde sanal POS, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, linkle ödeme, SMS ile ödeme, dövizle ödeme alma, manuel POS ve mobil cüzdanlar gibi pek çok özellikten tek bir entegrasyonla ve 360 derece dijital sahtekârlık koruması ile faydalanabiliyor.