Samsung, Dual Cook Flex™ fırın; iki bölmesi sayesinde birbirine karıştırmadan pişirme imkanı sunuyor.

Samsung, Dual Cook Flex™ fırın; iki bölmesi sayesinde iki ayrı yemeği aynı anda farklı süre ve sıcaklıklarda kokuları birbirine karıştırmadan pişirme imkanı sunuyor. Katlanabilir kapak sayesinde ise alt kattaki pişirme alanına dokunmadan sadece üst kattaki pişirme alanının kapağını açma özelliği getiriyor. Bu özellikleriyle zaman ve enerji tasarrufu sağlayan Samsung Dual Cook Flex™ fırın, eco ısı yayılım modu ile de özel A+ sınıfı enerji verimliliğinden yararlanıyor.
Samsung’un Dual Cook Flex™ teknolojisine sahip fırınları, üst ve alt pişirme bölmeleri sayesinde farklı yiyecekleri, birbirinden farklı süre ve sıcaklıklarda, kokuları karıştırmadan aynı anda pişirebilme imkanı sağlıyor. Üst ve alt pişirme alanları, birbirlerine etki etmeden, farklı sıcaklıklarla ve zaman ayarlarıyla kullanılabiliyor.
Hamur işlerini veya et yemeklerini aynı anda pişirme imkanı tanıyan Dual Cook Flex™ fırın, tek bir dokunuşla üst kapağı açarak, sadece üst bölmedeki yemeği kontrol edebilme özelliği sunuyor. Böylelikle alt bölümdeki kek veya ekmeğin piştiği bölmenin kapağı açılmadan, pofuduk bir şekilde pişmeye devam etmesini sağlıyor. Bu sayede ısı kaybının[1] veya alt bölgedeki yiyeceğin pişme sürecinin kesintiye uğramasının önüne geçiliyor. İki bölme arasındaki seperatör sayesinde alt ve üst kısımlar arasında hava geçişi mümkün olmuyor.
Fırının yarısını açarak ısı tasarrufu sağlama imkanı
Dual Cook Flex™ teknolojilerine sahip fırınlar, yemekleri hazırlarken zamandan ve enerjiden tasarruf etmeye imkan sunuyor. Kullanıcılar, yalnızca üst bölgeyi kullanarak yemek hazırlama süresini yüzde 22 oranında kısaltabilirken, tüm fırını ısıtmakla karşılaştırıldığında enerji tüketimini yüzde 20 oranında[2] azaltabiliyor. Kullanıcılar, isterlerse fırının kapağının tamamını açabiliyor.
Ayrıca, kullanıcılar pişirme işlemini daha kısa sürede tamamlamak istediklerinde, fırının alt ve üst ısıtıcılarını kullanarak fırın boşluğunu en hızlı şekilde ısıtabiliyor. Böylece, pişirme işleminin daha hızlı tamamlanması sağlanıyor.
Wi-Fi bağlantısı ile her zaman, her yerde kontrol elinizde
Wi-Fi bağlantısı ile daha fazlasını yapmaya imkan sunan Dual Cook Flex™ fırın, kullanıcıların Smart Things uygulaması sayesinde kolayca takip, kontrol ve ayarlamalar yapılmasına imkan sunuyor. Böylece, fırını önceden ısıtmak, pişirme sıcaklığını ve süresini kontrol etmek, değiştirmek, otomatik pişirme işlevi sayesinde önceden programlanmış ayarları seçmek veya tümden kapatmak mümkün hale geliyor.
Kendi kendini temizleyen ‘katalitik sistem’le temizlik çok kolay
Dual Cook Flex™ fırının katalitik temizlik sistemi, fırını kolayca temizleme imkanı sunuyor ve temizlik işlemini hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Fırının arka tarafındaki katalitik panel, yemek pişerken sıçrayan veya damlayan yağları emiyor. Böylece kullanıcıları zorlamadan, fırın kendi kendini temizleyebiliyor.
Samsung fırınlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için https://www.samsung.com/tr/cooking-appliances/ovens/ adresini ziyaret etmek mümkün.
Samsung Electronics Hakkında
Samsung Electronics Co. Ltd. dünyaya dönüştürücü fikirler ve teknolojiler sayesinde ilham veriyor ve geleceği şekillendiriyor. Samsung Electronics, televizyon, akıllı telefon, giyilebilir cihazlar, tabletler, kameralar, dijital gereçler, ağ sistemleri, hafıza, yarı iletken ve LED çözümleri dünyasını yeniden tanımlıyor. Samsung hakkında güncel haberler için http://news.samsung.com/tr adresinden “Samsung Newsroom” sayfasını ziyaret edebilirsiniz.