Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanlığı görevine Tevfik Eraslan atandı.

Sistem Global Danışmanlık’ta üst düzey iki atama gerçekleşti. Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanlığı görevine Tevfik Eraslan atandı. İhsan Uğur Delikanlı ise Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başladı.
Rota Portföy Yönetimi A.Ş’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapan ve aynı zamanda Borsa İstanbul Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olan Tevfik Eraslan, Sistem Global Danışmanlık’ta Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı oldu. 27 yıllık sektör deneyimine sahip Tevfik Eraslan, Sistem Global Danışmanlık’ın iş süreçlerinin analizlerine ve stratejik planlamalarına liderlik edecek.
Uzun yıllar Türkiye bankacılık sektöründe düzenleme, denetim ve uygulama süreçlerinde yönetici olarak görev yapan İhsan Uğur Delikanlı ise, Sistem Global Danışmanlık Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandı. İhsan Uğur Delikanlı, 30 yıla yaklaşan bankacılık tecrübesi ile Sistem Global Danışmanlık’ın Türkiye’nin en yaygın danışmanlık şirketi olarak küreselleşme hedefleri doğrultusunda, kurumsal stratejilerin oluşturulmasında ve şirketin sürdürülebilir büyüme planlarının hayata geçirilmesinde rol alacak.
Tevfik Eraslan kimdir?
1992 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Tevfik Eraslan, 1998 yılında aynı üniversitede Sermaye Piyasaları Yüksek Lisans Programını tamamlamıştır. 1995-2001 yılları arasında bankaların Hazine Bölümü’nde görev yapan Eraslan, 2001’de İş Portföy’e katılmıştır. 2008 yılına kadar Emeklilik Fonları Bölümü’nde Müdür Yardımcısı ve Müdür, 2008-2013 yılları arasında Portföy Yönetimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, 2013 yılının Eylül ayında Genel Müdür olarak atanmıştır. 31 Ağustos 2021 tarihinde İş Portföy Genel Müdürü ve TSPB Başkanlık görevlerinden ayrılarak, Rota Portföy Yönetimi Anonim Şirketi’ni kurmuştur.
Eraslan, aynı zamanda Lüksemburg Merkezli Turkisfund Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Kurumsal Yatırımcı Yöneticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, DEİK Türkiye – Lüksemburg İş Konseyi Üyesi ve DEİK Türkiye – İsveç İş Konseyi Üyesi olarak görev yapmaktadır. Tevfik Eraslan, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nin 3 Eylül 2020 tarihli 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamındaki seçimleri takiben yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Birlik Başkanı olarak seçilmiş, bu görevini 31 Ağustos 2021 tarihine kadar sürdürmüştür.
İhsan Uğur Delikanlı kimdir?
Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamlayan İhsan Uğur Delikanlı, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Ekonomi Teorisi Yüksel Lisans Programını tamamladı. University of Exeter’da Finans ve Finansal Yönetim Hizmetleri MBA Programını tamamlayan Delikanlı, 2010 yılında Başkent Üniversitesi Muhasebe ve Finans Doktora Programını tamamlamıştır.
Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevlerinde bulunan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nda Başkan Yardımcılığı görevi yapmış olan İhsan Uğur Delikanlı, bankacılık deneyimlerinin yansıra Doçent unvanı ile İstanbul Topkapı Üniversitesi’nde ders vermektedir. Aynı zaman da KOBİ’lerin finansal ve risk yönetim uygulamaları ile bankacılık alanlarında ulusal ve uluslararası akademik dergilerde yayımlanmış araştırmaları bulunan İhsan Uğur Delikanlı’nın, 2018 yılında yabancı dilde yayınlanan Multilateral Development Banks: Governance and Finance adlı kitabı bulunmaktadır.