TCL, TCLGreen konsepti ile çevreci taahhütlerini güçlendiriyor

Dünyanın önde gelen akıllı teknoloji şirketlerinden TCL, Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) yolculuğunu sergilemek üzere #TCLGreen konseptini hayata geçirdi. TCLGreen, TCL’in mükemmelliğe ilham vermek ve herkes için daha yeşil bir gezegen yaratmak amacıyla başlattığı küresel bir hareket.

TCL, tüm üretim ve operasyon süreci döngüleri boyunca yeşil üretim süreçlerine bağlı kalmaya büyük önem veriyor. ISO50001 enerji yönetimi ve ISO14064 sera gazı yönetim sistemlerine bağlı kalarak Hava Kirliliği Kontrol Yönetimi, Gürültü Kirliliği Kontrol Yönetimi, Katı Atık Yönetimi ve Enerji Kaynak Tüketimi Yönetimi için prosedürler oluşturuyor.

TCL, teknolojik inovasyon yoluyla müşterilerine yeşil ürünler sunmaya da kendini adamış durumda. TCL’in 23,8 inç FHD ekranı, geleneksel ürünlere kıyasla enerji tüketimini yüzde 45 oranında azaltmayı başardı.

Yeşil endüstrileri benimsemesinin bir örneği olarak TCL, çatı üstü fotovoltaik panellerin kurulumu ve saf su geri dönüşüm sistemleri gibi yenilikçi çözümlerden yararlanarak 2021 yılında enerji tüketimini 2,7 milyar kWh’den fazla azalttı ve toplam 45,33 milyon metreküp su tasarrufu sağladı.

TCL, iş ortakları ve tedarikçileriyle birlikte çalışarak satın alma, lojistik, depolama ve finansmanı kapsayan yeşil endüstri zincirini optimize etmeye de devam ediyor. TCL, 2021 yılında tedarik zincirini dönüştürmek ve düşük karbon taahhütlerini yerine getirmek için karbon muhasebesini entegre eden yeni bir yeşil tedarik zinciri finansman modeli kurdu.

Avrupa’da ise TCL, döngüsel ekonomiyi teşvik etmek için ham madde ve ambalaj malzemelerinin tedarikinden üretime ve bu unsurların geri dönüştürülebilirliğine kadar kullanıcı gereksinimlerini, beklentilerini ve düzenlemelerini kapsayan katı bir eko-derecelendirme değerlendirme sistemi olan Eco Rating etiketleme programının destekleyicisidir.

Yenilikçi teknoloji ve temiz enerji çözümleriyle TCL, sürdürülebilir kalkınma yolunu benimsemeyi ve herkes için daha yeşil bir gelecek yaratma taahhüdünü daha da güçlendirmeyi amaçlıyor.

TCL Electronics hakkında
TCL Electronics (1070.HK), dünyanın en hızlı büyüyen tüketici elektroniği şirketlerinden, dünyanın öncü televizyon ve mobil cihaz üreticilerinden birisidir (TCL Communication, TCL Electronics’in yüzde yüz iştirakidir). Yaklaşık 40 yıldır dünya çapında kendi üretim ve Ar-Ge merkezlerini yöneten TCL, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik’teki 160’dan fazla ülkede ürünlerini satmaktadır. TCL, “AI x IoT” stratejisi kapsamında televizyon, akıllı telefon, ses cihazları ve akıllı ev ürünleri gibi tüketici ürünlerinin araştırılmasında, geliştirilmesinde ve üretilmesinde uzmanlaşmaktadır. TCL mobil cihazları hakkında daha fazla bilgi için http://www.tcl.com/global/en.html.

TCL, TCL Corporation’ın tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. Alcatel, Nokia’nın TCL Communication lisansı altında kullanılan bir ticari markasıdır.