TENCEL™’in kombinlerinizi daha sürdürülebilir kılmak için bir kaç önerisi var.

Sonbaharın hafif bir serinlik getirdiği şu günlerde gardırobunuzu sürdürülebilir seçeneklerle tazelemenintam zamanı. Yenilenebilir ağaç kaynaklarından elde edilen TENCEL™ Lyocell elyaflar çevreye duyarlı kapalı döngü üretim süreciyle tanınıyor..Üretiminde kullanılan su geri dönüştürülerek %99.8’in üzerinde geri kazanım oranıyla tekrar kullanıyor.Böylece severek giydiğiniz kıyafetlerinizin çevreye zarar vermeden üretilmesine yardımcı oluyor. Sonbahar gardırobunuz için rahat TENCEL™ elyaflar içeren trikolar, sıcak tutan ve nefes alabilen TENCEL™ dökümlü gömlekler ve hatta değişen mevsimlere uyum sağlamanızı ve rahat etmenizi sağlayan şık ama çevre dostu bir görünüm için TENCEL™ denimi düşünün deriz.

TENCEL™ elyaflar içeren kumaşlar, yumuşaklıkları ve nemi yönetimi özellikleriyle tercih ediliyor. Bu da onları sonbaharın değişken sıcaklıkları için ideal kılıyor.. Vücut sıcaklığınızı düzenlemeye yardımcı olarak aşırı ısınmadan sıcak kalmanızı sağlarken sonbahar kombininize de çok yönlü bir katkı sağlıyor. Ayrıca TENCEL™ elyaf özellikleri, kumaşların şeklini korumasına yardımcı olurken çevre dostu, sorumlu gardırop yatırımlarınızın gelecek sezonlar boyunca sürmesine katkıda bulunuyor. Böylece kıyafetlerinizi sık sık yenileme ihtiyacını azaltıyor. Sonbaharın maceralarına hazırlanırken gardırobunuza TENCEL™’i dahil ederek çevreye duyarlı seçimi benimseyin ve daha sürdürülebilir ve şık bir sonbahara adım atın.
TENCEL™’in sizler için hazırladığı fikirlere göz atarak sürdürülebilir gardırop oluşturmak için çalışmalara başlayabilirsiniz.
1. Uzun ömürlü temel parçalar seçin
Sonbahar için sürdürülebilir bir gardırop oluştururken uzun ömürlü temel parçalara öncelik vermeye odaklanın. Kombinlerin vazgeçilmez parçalarından tişört, tayt ve ceket gibi ürünlerin TENCEL™ elyaflar içermesi dayanıklılık ve uzun ömür sağlayarak sık sık değiştirme ihtiyacını azaltır. TENCEL™’ elyafların yumuşaklığı, nem yönetimi özellikleri ve nefes alabilirliğiyle bilinmesi, temel giysilerinizin yalnızca uzun süre dayanmasını değil aynı zamanda sezon boyunca rahat etmenizi sağlar. Bu parçalar, gardırobunuzun geri kalanıyla zahmetsizce karıştırılıp eşleşerek sonbahar ve sonrası için sürdürülebilir moda hedeflerinizle uyumlu, çok yönlü ve zamansız kıyafetler yaratabilir.
2. Kapsül gardırop oluşturun
Daha az sayıda giysiyle daha fazla kombin yapmanızı sağlayacak kapsül gardırop oluşturun. Birbiriyle uyumlu olabilecek ve ihtiyacınız olan temel parçalar edinmek gereksiz alışverişi de engeller. TENCEL™ elyaflarla üretilen koleksiyonlar uzun ömürlü kullanıma imkan veren özellikleriyle kapsül gardıropların vazgeçilmezleri arasında geliyor.
3. Etik markaları tercih edin
Etik çalışma koşullarına önem veren markaları tercih ederek adil ticareti destekleyebilir ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunabilirsiniz. Böylece adil üretim konusunda çevrenizi teşvik edip etki yaratarak markaları bu konuda bilinçli üretime davet edebilirsiniz.
4. Onarıcı modaya katkı sunun
Kıyafet seçimlerinizde daha önce yaptığınız kaliteli kumaş seçenekleri sayesinde eski giysilerinizi atmak yerine onarmayı veya yeniden tasarlamayı düşünebilirsiniz. Küçük tamirler veya değişikliklerle eskimeyen kumaşlarla yapılan giysilerinize daha fazla şans verin.
5. Etiket okuma alışkanlığı kazanın
Bu sonbaharda yapacağınız en önemli kazanım etiket okuma alışkanlığı olsun. Tekstil üretiminde daha kaliteli seçimler ve adil ticareti desteklemek için beğendiğiniz ürünlerin hangi kumaşlarla hangi koşullarda yapıldığına özen gösterin. TENCEL™ sosyal medyada #tencelhunt adını verdiği çevre dostu iletişim kampanyasıyla bu süreci destekliyor. Böylece hem daha kaliteli seçimler hem de uzun yıllar sizinle olacak parçalar tercih edebilirsiniz.
TENCEL™ Hakkında
TENCEL™, özel üretim elyaf tedarikine yönelik olarak faaliyet gösteren, Lenzing Group’un amiral gemisi markasıdır. TENCEL™ markası, 1992 yılından bu yana yenilikler ve çevreye duyarlı üretim süreçleri aracılığıyla sektörde ilklere imza atarak, giyim ve ev tekstili segmentlerine yönelik elyaf çözümlerinin gelişimine yön veriyor. TENCEL™ kapsamındaki ürün markaları arasında TENCEL™ Active, TENCEL™ Denim, TENCEL™ Home, TENCEL™ Intimate, TENCEL™ Luxe ve TENCEL™ for Footwear yer alıyor. Botanik kökenli ve biyolojik olarak parçalanabilir TENCEL™ marka modal ve lyocell elyaflar aynı zamanda pürüzsüz doku, uzun süreli yumuşaklık, renk canlılığı ve renk tutma özellikleriyle cilde naziktir. TENCEL™ Lyocell elyafları çok yönlü kullanıma uygun olup, kumaşların estetiğinin ve işlevselliğinin geliştirilmesine yönelik olarak çok çeşitli tekstil elyaflarıyla birleştirilebilir. TENCEL™ Lyocell elyafları, nem yönetimi sayesinde nemi verimli bir şekilde absorbe edebilmektedir. Sınırsız tasarım olanağı sunan TENCEL™ Modal elyaflar, diğer elyaflarla karıştırılabilir ve geleneksel makinelerde işlenebilir. Bu sayede kumaşların rahatlığı ve konforu önemli ölçüde artırılabilmektedir.
TENCEL™ markası tarafından kullanılan lifler ve filamentler, Lenzing Ağaç ve Selüloz Politikası’nın sıkı yönergelerine uygun, sertifikalı ve kontrollü kaynaklardan elde edilir. Çevreye duyarlı üretim süreçleriyle üretilir, kompostlanabilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Böylece tamamen doğaya geri dönebilirler. Üretim süreçleri USDA (ABD Tarım Bakanlığı) BioPreferred® Programı tarafından belirlenir. TENCEL™ LUXE, The Vegan Society tarafından tescil edilmiştir.