Tonguç Akademi, stratejik iletişim çalışmalarını Marjinal Porter Novelli ile sürdürecek

"Tonguç anladıysa herkes anlar" sloganıyla öğrencilerin derslerini dijital ortamda pekiştirmelerini sağlamak üzere hizmet veren Tonguç Akademi, iletişim çalışmalarını 360 derece stratejik iletişim danışmanlığı hizmetleri sunan Marjinal Porter Novelli ile yürütecek.

Çeşitli sektörlerde yer alan global ve yerel birçok marka için 360 derece iletişim hizmetleri sunan "purpose” ajansı Marjinal Porter Novelli, Türkiye’de farklı yaş gruplarındaki öğrencilere dijital olarak ders anlatım ve interaktif eğitim hizmeti sunan Tonguç Akademi’nin stratejik iletişim ajansı oldu.

Bugüne kadar Türkiye’de 1. sınıftan 12. sınıfa kadar milyonlarca öğrencinin okul derslerinde ve yazılılarında, LGS, YKS ve bursluluk gibi sınavlarında başarıya ulaşmalarına yardımcı, interaktif ders anlatım hizmeti veren Tonguç Akademi; dersteki görsellerin önemini, el yazısının değerini, kısa, öz, esprili ve öğrenci dostu anlatımın farkını bilen ve odaklanmayı en üst seviyede tutan videolarıyla uzaktan eğitimde Türkiye’nin en sevilen markası olmaya devam etmek için yepyeni içerikler ve teknolojik atılımlarla çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul’da iki ve Ankara’da bir ofisi bulunan Tonguç Akademi’nin dijital platformunda, en güncel MEB müfredatına uygun hazırlanan videoların yanı sıra pekiştirme sınavları, testler, denemeler ve benzeri performans ölçüm sistemleri de yer alıyor. Video anlatımlı eğitimler, öğrencilerin ders öğrenme, tekrar etme ve pekiştirme ihtiyaçlarını yüzde yüz karşılayacak şekilde organize ediliyor ve tüm eğitmen ve öğretmenler MEB’in yönerge, regülasyon ve kazanımlarına tamamen bağlı kalarak MEB kurumlarında verilen eğitimle yüzde yüz uyumlu bir destek sistemi oluşturuyor.

Marjinal Porter Novelli Hakkında
1993 yılında kurulan Marjinal Porter Novelli, 70’in üzerinde ülkede faaliyet gösteren uluslararası iletişim ağı Porter Novelli’nin Türkiye ofisidir. Porter Novelli’nin 80 yılın üzerindeki sosyal yatırım ve kurumsal sosyal sorumluluk deneyiminden beslenen MPN, bilişimden sağlığa, finanstan sigortacılığa kadar geniş bir sektörel yelpazedeki müşteri portföyüne 360 derece iletişim hizmetleri sunan bir “purpose” ajansı olarak faaliyet göstermektedir. Marjinal Porter Novelli, bir markanın bir yandan büyürken diğer yandan da çalışanları, tedarikçileri, müşterileri ve geri kalan tüm paydaşlarıyla birlikte dünyaya olumlu katkılarda bulunmasını sağlayan değerler bütününe dayalı iletişim yolculukları tasarlamakta ve gücünü markaların var oluş amaçlarından alan sosyal yatırımların koordinasyonunu da üstlenmektedir. “Hayvan Dostu Şirket” inisiyatifinin kurucusu olan Marjinal Porter Novelli’de 50 kişinin üzerinde üyeye sahip profesyonel ekip, çalışma alanını dört ayaklı 18 can dost ile paylaşmaktadır.

Tonguç Akademi Hakkında
Tonguç Akademi, 2014 yılı itibarıyla sosyal medya üzerinden sağladığı online eğitim içerikleriyle yüz binlerce öğrenciye ulaşmıştır. 2015’te kurumsallaşarak sistematik bir şekilde öğrencilerin eğitimlerine katkı sunmaya başlayan Tonguç Akademi, dijital platformlarda kısa süre içinde büyük bir takipçi kitlesi kazanmıştır. 100’den fazla çalışanı ve yeni eğitim modelleri üzerinde Ar-Ge çalışmalarıyla gelişimini sürekli devam ettiren Tonguç Akademi, sunduğu online eğitimler ile 1. sınıftan 12. sınıfa kadar, LGS, YKS ve benzeri sınavlarda farklı düzeylerdeki öğrencilerin ders konularını eğlenceli ve interaktif olarak pekiştirmelerine katkı sağlamaktadır. Online eğitimlerin yanı sıra derslere yardımcı olan kaynak kitaplarıyla da Türkiye’de yaklaşık 4 bin kırtasiye ve birçok internet sitesinde var olarak büyümesini sürdüren Tonguç Akademi, kitap sektörünün satış rakamları açısından en büyük markalarının arasında yer almaktadır . Pandemi döneminde Milli Eğitim Bakanlığı ile iş birliği yaparak EBA ve TRT ile birlikte milyonlarca öğrenciye yüzlerce ders içeriğinin ulaşmasını sağlayan Tonguç Akademi, büyük çaplı teknoloji yatırımlarıyla da Türkiye’nin en fazla indirilen eğitim uygulamasına sahiptir ve öğrencilerin yeni gelişen eğitim altyapılarına ulaşmasına katkı sağlamaktadır.