Universal Robots robotik eğitimlerini sürdürüyor

Dünyanın öncü kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, UR Akademi ile ulaştığı kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. Robotiğe ve robot programlamaya ilgi duyan kişilere ücretsiz online eğitimler sunmak ve robotik tutkunlarını bir araya getirmek için 2016 yılında hayata geçirilen UR Akademi, 200 binden fazla katılımcıya ev sahipliği yaparak dünya çapında bir başarıya imza attı.
Dünya genelinde 119 eğitim merkezi ile bugüne dek 200 binden fazla kişiye robotik eğitim konusunda eğitim sunan UR Akademi, daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor. İçeriklerini sürekli olarak güncelleyen UR Akademi, bu yılın ilerleyen dönemlerinde ve 2024 yılında kullanıcılarına yeni eğitim paketleri sunmayı planlıyor. Bunlar arasında Universal Robots’un en yeni cobot’u UR20’nin kurulumunu ve programlamasını öğretmek, risk değerlendirme, paletleme ve yeni geliştirilmiş bir simülatör de bulunuyor.
“200 binden fazla katılımcıya ulaşmak büyük bir mutluluk”
UR Akademi ile 200 bin katılımcıya ulaşmanın gurunu yaşadıklarını belirten Akademi ve Eğitim Küresel Başkanı Mikkel Vahl, “UR Akademi, girişten ileri seviyeye kadar geniş bir kurs yelpazesi sunuyor. Bu sayede, birçok sektörden farklı büyüklüklerdeki şirketler otomasyon ihtiyaçlarına uygun eğitimi kolayca bulabiliyor. Akademimizin kullanıcıları 130’dan fazla ülkede bulunuyor. Bunlar arasında ücretsiz çevrimiçi kurslara kaydolanlar olduğu gibi, uzmanlar tarafından verilen sanal ya da sınıf içi robotik eğitimlere katılanlar da var. 2016’dan bu yana toplamda 200 binden fazla katılımcıya ulaşmamızın ardında, sunduğumuz geniş ve kaliteli eğitim seçeneklerinin yattığını düşünüyorum. Dünya genelinden robotik alanına ilgi duyan birçok kişinin becerilerini geliştirmek adına bize başvurduğunu görmek gerçekten büyük bir mutluluk. Daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve daha fazla kişiye bu eğitimleri verebilmek için yeni paketlerimizi yakında paylaşacağız” diye konuştu.