Vital Proteins ”Vital Station”etkinliği ile tüketicilerle buluşuyor

Nestlé Health Science Türkiye’nin tüketicilerle buluşturduğu dünyaca bilinen kolajen markalarından Vital Proteins, “Vital Station” etkinliği ile tüketicilerle buluşuyor. İlki Bağdat Caddesi’nde düzenlenen etkinlik süresince kullanıcılar, Vital Proteins ürünlerini soğuk ve sıcak kahve eşliğinde deneyimledi. “Vital Station” etkinliği önümüzdeki günlerde İstanbul dışındaki diğer illerde de gerçekleştirilecek.

Nestlé Health Science Türkiye, kısa bir süre önce tüketicilerle buluşturduğu dünyaca bilinen kolajen markalarından Vital Proteins’in Collagen Peptides ürününün ardından balık kaynaklı Vital Proteins Marine Collagen ile ürün ailesini genişletmeye devam ediyor.
Nestlé Health Science’ın Vital Proteins ürünleriyle Bağdat Caddesi’nde düzenlediği ilk “Vital Station” etkinliğine İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Etkinlik süresince sıcak ve soğuk kahve ile birlikte katılımcılara ikram edilen Vital Proteins ürünleri, nötr tadı sayesinde herhangi bir sıvının tadını, dokusunu ve kokusunu değiştirmemesi ve günün her saatinde kullanıma uygun olması özellikleriyle dikkat çekti. Festival tadında geçen etkinlikte, katılımcılar samba ritimleriyle eğlenceli anlar yaşadı. Etkinlik kapsamında ayrıca Vital Proteins renkleriyle süslenmiş tasarımlarıyla sempati toplayan motosikletler de Bağdat Caddesi üzerinde İstanbullular ile buluştu.

Vital Proteins, önümüzdeki günlerde “Vital Station” etkinliğiyle İstanbul dışındaki diğer illerde de tüketicileri ile bir araya gelmeye devam edecek.

Nestlé Health Science Türkiye
İsviçre merkezli, dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé’nin Medikal Beslenme alanında faaliyet gösteren Nestlé Health Science İş Birimi’nin temelleri 2007 yılında Novartis Tıbbi Beslenme Biriminin satın alınması ile atıldı. Temmuz 2007’den beri Türkiye Medikal Beslenme pazarında adı öne çıkan İş Birimi, faaliyet alanına Kasım 2018 itibariyle Tüketici Sağlığı ürünlerini de ekledi. Medikal Beslenme alanında güçlü markaları bünyesinde bulunduran İş Birimi’nin bu ürünleri, özel tıbbi beslenme gerektiren, beslenme bozukluğu, kanser, travma, genel cerrahi, yoğun bakım ve nöroloji gibi kritik alanlarda kullanılmakta olup, çocuklardaki pediyatrik alerjilerden, yaşlılardaki yetersiz beslenme sorunlarına kadar farklı sağlık problemlerine çözümler sunuyor. Yine, “Optifast” ve “Optifibre” markaları ile Tüketici Sağlığı alanına giren şirket, metabolik sağlık, sindirim sistemi sağlığı alanlarında, bilimsel bazlı besin çözümleri üretmekte ve tüketicilerin hizmetine sunmaktadır. Bununla birlikte, doğuştan gelen Metabolik Hastalıklara yönelik, hastaların yaşam süresini ve kalitesini etkileyen ürünleri bünyesinde bulunduran “Vitaflo” iş birimi de Nestlé Health Science İş Birimi altında faaliyet gösteriyor.