Vodafone Business, ‘Red Tech’ webinar serisinin dördüncüsünü gerçekleştirdi

Vodafone Business, ‘Red Tech’ webinar serisinin dördüncüsünü gerçekleştirdi. Sunulan çözümlerden fayda sağlayarak verimlilik elde eden başarı hikayelerinin izleyicilerle paylaşıldığı ‘Red Tech’ webinarında E-Ticaret ve Dijital Pazarlama, katılımcılarla birlikte masaya yatırıldı.
17 Ağustos 2022- İşletmelerin dijitalleşmesine liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone Business, en yeni teknolojilere yönelik sunduğu çözümleri anlattığı ve bu çözümlerden fayda sağlayıp verimlilik elde eden başarı hikayelerinin izleyicilerle paylaşıldığı ‘Red Tech’ webinar serisine devam ediyor. Dördüncüsü gerçekleştirilen webinarda E-Ticaret ve Dijital Pazarlama, katılımcılarla birlikte masaya yatırıldı. Webinar, Vodafone Business Ticari Pazarlama ve Kanal Geliştirme Kıdemli Müdürü Sinan Gılava’nın açılış konuşmasıyla başladı. Başarı hikayeleri kısmında ise ECC Tur Kurucu Ortağı Cevdet Aytekin ve Oktay Yüksel Yapı Market E-Ticaret Uzmanı Tacettin Ayyıldız, Vodafone Business’ın E-Ticaret Hizmetinden sağladığı fayda ve elde ettiği verimliliği anlattı. Webinarı takip eden tüm katılımcılara ayrıca E-Ticaret hizmetinin ürün demosu da yapıldı.

Vodafone Business’ın E-Ticaret Hizmeti, alan adı, hosting, e-mail, güvenlik yedekleme, ödeme altyapıları, tüm yazılım özellikleri ve arama motoru optimizasyonu ile KOBİ’lerin e-ticarete başlamak için ihtiyaç duyduğu her şeyi tek bir pakette topluyor. Pazar yeri entegrasyonu ek paketi ile Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarına entegrasyonu sayesinde işletmeler ürünlerini birkaç kısa adımda bu platformlara aktararak büyük bir iş yükünden kurtuluyor. Ayrıca yine bu sitelere sağlanan kargo entegrasyonu ek paketi ile de sipariş çıktılarını, barkod ve takip numaralarını otomatik oluşturarak zamandan kazanıyor.
Paket kapsamında sunulan hizmetler, ‘Altyapı, Güvenlik ve Destek’, ‘Pazarlama’ ve ‘Sipariş ve Satın Alma’ olmak üzere 3 ana başlıkta toplanıyor. Altyapı, Güvenlik ve Destek altında sunucu kullanımı, 256 bit SSL sertifikası, ticket ve telefon desteğinden detaylı kargo yönetimi ve ücretsiz eğitime uzanan geniş bir hizmet yelpazesi bulunuyor. Pazarlama hizmetlerinde, arama motoru optimizasyonu, toplu mail gönderim araçları, içerik yönetimi gibi ürün ve hizmetlerin satışını artırmaya yönelik faydalar sağlanıyor. Sipariş ve Satın Alma hizmetlerinde ise, sanal pos, WhatsApp sipariş, online fatura modülü gibi ziyaretçinin alışveriş deneyimini kolaylaştıran faydalar sunuluyor.

Bununla birlikte işletmeler, E-Ticaret sitelerine, kendi web sitelerine veya fiziksel lokasyonlarının trafiği artırmak adına Dijital Pazarlama Hizmetlerine yöneliyorlar. Demografi, ilgi alanı, davranış ve konum gibi kırılımlar ışığında en doğru müşteri kitlesine ulaşarak web sitesi trafiğini ciddi oranlarda artıran Dijital Pazarlama Hizmeti ise, işletmelerin müşteri tabanını genişletmelerini, verimlilik, marka bilinirliği ve satışlarını artırmalarını sağlarken global pazarlara açılmalarını kolaylaştırıyor. Şimdiye kadar Vodafone Business’ın Dijital Pazarlama Hizmetinden faydalanan işletme sayısı 1.000’i geçti.

Vodafone hakkında
Avrupa ve Afrika’nın en büyük teknoloji iletişimi şirketi olarak, kendi ölçeğinde benzersiz bir konuma sahibiz. İnovatif yaklaşımımız, teknolojimiz, bağlantı hizmetlerimiz, platformlarımız, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz ile bireylerin yaşam, kurumların çalışma şekillerini dönüştürüyoruz.
21 ülkede mobil ve sabit ağlar işletiyor, 48 ülkede daha mobil ağlarda iş ortaklıkları yürütüyoruz. 30 Haziran 2022 itibarıyla, 300 milyondan fazla mobil müşterimiz, 28 milyondan fazla sabit genişbant müşterimiz ve 22 milyon TV müşterimiz bulunuyor. Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında dünya lideri bir şirket olarak, yaklaşık 160 milyon cihaz ve platformu birbirine bağlıyoruz.
2022’de 15. yılını kutlayan M-Pesa ile Afrika’da finansal teknoloji alanına köklü değişiklikler getirdik. Bugün 50 milyondan fazla kişinin finansal hizmetlere güvenli, uygun maliyetli ve uygun bir şekilde erişmesini sağlayan M-Pesa, bölgenin en büyük finansal teknoloji platformu haline geldi.
Daha iyi bir gelecek hedefiyle, bireylerin yaşam kalitesini artıran, kritik sektörlerde dijitalleşmeyi sağlayan, kapsayıcı ve sürdürülebilir dijital toplumları mümkün kılan teknolojileri sunuyoruz.
2040 yılına kadar değer zincirimiz genelinde net sıfır emisyona ulaşmak ve çevresel etkimizi azaltmak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Aynı şekilde, müşterilerimize de 2030 yılına kadar 350 milyon ton karbon emisyonunu azaltmada yardımcı oluyoruz. Ayrıca, şebeke atıklarımızın yüzde 100’ünü yeniden kullanma, yeniden satma ya da geri dönüştürme hedefimiz doğrultusunda, cihaz atıklarının azaltılmasına yönelik aksiyonlarımıza devam ediyoruz.
Toplumsal ve ekonomik gelişmede bağlantı ve dijital hizmetlerin önemli rol oynadığına inanıyor; bir yandan sağlık, eğitim ve tarımda dijitalleşmenin sağlanması, bir yandan da daha temiz ve güvenli şehirler yaratılması için kamu otoriteleriyle işbirliği yapıyoruz. Ürün ve hizmetlerimiz, başta Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ’ler) olmak üzere tüm kurumların dijitalleşmesini destekliyor.
Kapsayıcılık stratejimiz doğrultusunda internete ve dijital becerilere erişimin yanı sıra eğitim, sağlık ve finans alanında da erişimi mümkün kılan ürün ve hizmetler sunarak hiç kimsenin geride kalmaması için çalışıyoruz. Diğer yandan, hizmet verdiğimiz müşteri ve toplumları yansıtan, çeşitliliğe dayalı ve kapsayıcı bir işgücüne sahip olmayı önemsiyoruz.

Daha fazla bilgi için www.vodafone.com adresini ziyaret edebilir, @VodafoneGroup Twitter hesabımızı takip edebilir ve www.linkedin.com/company/vodafone adresinden LinkedIn bağlantısı kurabilirsiniz.