Yeni 360° video konferans çözümü, hibrit toplantıların neden olduğu stresi ortadan kaldırıyor

Yeni 360o video konferans çözümü, hibrit toplantıların neden olduğu stresi ortadan kaldırıyor

Panasonic PressIT360 video konferans çözümü, çalışanlara nerede olurlarsa olsunlar kolayca bir araya gelme ve iş birliği yapma özgürlüğü sunuyor.

Panasonic, ofisten ve evden birlikte çalışmanın yeni yöntemlerini desteklemek amacıyla hibrit toplantıların neden olduğu stresi ortadan kaldırmak için tasarlanmış devrim niteliğindeki yeni 360o video konferans çözümünü tanıttı. Kullanımı kolay Panasonic PressIT360, yalnızca bir USB Type-C kablosuyla bir bilgisayara bağlanıyor ve çarpıcı yüksek çözünürlüklü görseller sunarak net bir ses sağlıyor. Çözüm, toplantılarda birlikte çalışmak için halihazırda popüler olan Panasonic PressIT Kablosuz Sunum Sistemi ile Panasonic PressIT ailesine yapılan bir ek olma özelliğini taşıyor.

Herkes fiziksel toplantılara uzaktan katılmanın ne kadar zor ve yorucu olduğunu deneyimleyebiliyor. Uzaktan katılanlar, grupta aynı dikkati çekmek için mücadele edebiliyor. PressIT360 toplantı kamerası, Panasonic’in kamera, mikrofon ve hoparlör teknolojilerindeki üstün ProAV deneyiminden yararlanarak, ses veya görüntü kalitesinden ödün vermeden bu sorunların üstesinden gelmenin yanı sıra çevrimiçi ve fiziksel toplantılar arasındaki engelleri de kaldırıyor.

PressIT360, hoparlörün daima görüş alanında olmasını sağlamak için Panasonic’in üstün tanıma teknolojisi ile yedi mikrofon ve sesin yanı sıra salonun yatay olarak 360o görünümünü oluşturmak için de 2560×1440 çözünürlüğe sahip dört entegre kamera gibi hibrit video konferansları kolaylaştırmak için gerekli tüm öğeleri içeriyor. PressIT360, konuşan kişinin çerçeve içine alınmış yakın görüntüsünü video konferansa yerleştirerek tüm toplantı grubunun konuşanın resmini yakından görmesini sağlıyor. Böylece kişi uzaktan katılsa bile konuşanların ifadelerini ve jestlerini net bir şekilde görebiliyor ve toplantı deneyimi de çok daha doğal ve etkili hale geliyor.

Ses kalitesini otomatik olarak ayarlamak için bir yankı, gürültü önleme ve ses eşitleme işleviyle donatılan Panasonic PressIT360, nerede olursa olsun 5 metre mesafeye kadar hoparlörleri algılayabiliyor.

Kolay kurulum ve kullanım için video, ses ve güç tek bir USB Type-C kablosuyla bilgisayar ile paylaşılıyor. Ses seviyesi ve 5 adede kadar video modu, ünite kaidesindeki düğmelerle kontrol edilebiliyor. Ünite üzerindeki renkli LED halkadan kolayca görülebilen çalışma durumu ile cihaz kolaysezgisel bir kullanım sunuyor.

İnce tasarımı (kaide hariç 63,4 mm/2,5 inç hariç genişlik ve 285 mm/11,3 inç yükseklik) sayesinde ofiste rahatlıkla tek elle taşınabiliyor. Alternatif olarak, kolayca bir tripoda takılabiliyor veya bir masaya kalıcı olarak kurulabiliyor ve Kensington kilit yuvalarıyla güvenli bir şekilde abitlenebiliyor.

Panasonic Görsel Çözümler Avrupa Ürün Müdürü Vanessa Lovric, çözümü şu şekilde açıklıyor: "Çalışma arkadaşlarının giderek daha uzak konumlardan çalışmasıyla insanları gerçekçi bir toplantı ortamında kolayca bir araya getirebilmek her zamankinden daha önemli bir hale geldi. Bu hibrit toplantı çözümümüz, kullanıcılara bulunduğu yerden bağımsız olarak etkili bir şekilde içerik üretme ve birlikte çalışma özgürlüğü sunuyor."
PressIT360, Temmuz 2022’den itibaren satışta olacak.

Panasonic Group hakkında
Dünya çapında tüketici elektroniği, konut, otomotiv, sanayi, iletişim ve enerji sektörlerinde geniş kapsamlı uygulamalar için yenilikçi teknolojiler ve çözümler geliştirmede küresel bir lider olan Panasonic Group, 1 Nisan 2022’de bir holding şirketi olarak hizmet veren Panasonic Holdings Corporation ve çatısı altında konumlanan sekiz şirket ile faaliyet gösteren bir şirket sistemine geçmiştir. 1918 yılında kurulan Grup, kendini insanların ve toplumun refahını artırmaya adamış ve faaliyetlerini, günümüz dünyası için yeni değerler üretmek ve sürdürülebilir çözümler sunmak için uygulanan kuruluş ilkelerine göre yürütmektedir. Grup, 31 Mart 2021 tarihinde sona eren mali yıl için 54,02 milyar Euro (6.698,8 yen) değerinde net satış açıklamıştır. Kendini insanların esenliğini iyileştirmeye adamış Panasonic Grubu, En İyi Deneyimi Yaşatmak amacıyla üstün ürünler ve hizmetler sunmak için birleşmiştir. Panasonic Grubu hakkında daha fazla bilgi için: https://holdings.panasonic/global/

Panasonic Connect Europe Hakkında
Faaliyetlerine 1 Ekim 2021 tarihinde başlayan Panasonic Connect Europe, B2B odaklı ve çevik yeni bir organizasyon oluşturdu. 400’den fazla çalışanı olan şirket, geniş iş ürünleri yelpazesiyle desteklenen "Gemba Süreç İnovasyonu" adlı yeni B2B çözümleri girişimiyle faaliyetlere öncülük ediyor.

Merkezi Wiesbaden’de bulunan Panasonic Connect Europe, aşağıdaki iş birimlerinden oluşmaktadır:

Toughbook dayanıklı dizüstü bilgisayarlar, iş tabletleri ve el bilgisayarları yelpazesiyle mobil çalışanların üretkenliği artırmalarına yardımcı olan Mobil Çözümler İş Birimi.
Yüksek parlaklık ve güvenilirlik özelliğine sahip bir dizi projektörün yanı sıra yüksek kaliteli ekranlar sunan Görsel Sistem Çözümleri ile canlı etkinlik çekimi, spor prodüksiyonu, televizyon ve xR stüdyoları için yaygın olarak kullanılan PTZ ve sistem kameraları, kayıt özelliği olan kameralar, Kairos IT/IP platformu, anahtarlayıcılar ve robotik çözümlerden oluşan uçtan uca bir portföyden Akıllı Canlı Prodüksiyon çözümleri sunan Broadcast & ProAV’yi bünyesinde barındıran Medya Eğlence İş Birimi.
Perakende, Lojistik ve İmalata odaklanan özel teknoloji çözümleri sunan İş ve Endüstri Çözümleri. Operasyonel verimliliği artırmak ve müşteri deneyimini geliştirmek için tasarlanmış olup işletmelerin her gün en iyi performansı sergilemelerine yardımcı olur.
Elektronik üretim çözümleri, robot ve kaynak sistemleri ve yazılım çözümleri mühendisliği dâhil olmak üzere çok çeşitli akıllı fabrika çözümlerinin satışını yapan Panasonic Factory Solutions Europe.

Daha fazla bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/panasonic-visual-system-solutions/about-visual-system-solutions