Zeynep Duru Halazaoğlu Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü oldu

Roche Türkiye, sağlık hizmetleri ekosisteminde daha fazla değer yaratmak amacıyla organizasyonel olarak güçlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda, yapılan yeni atamayla Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü pozisyonuna Zeynep Duru Halazaoğlu getirildi.

2002 yılından bu yana sağlık sektörünün çeşitli alanlarında değerli deneyimlere sahip olan Zeynep Duru Halazaoğlu, 14 Ağustos 2023 tarihinden itibaren Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü olarak görev almaya başladı. Bu atamayla birlikte, şirketin müşteri odaklı stratejisinin güçlendirilmesi ve Roche diyabet çözümlerinin daha fazla hastaya ulaşmasını teşvik eden şirket kültürünün sürdürülmesi hedefleniyor.

Zeynep Duru Halazaoğlu Hakkında
20 yıllık sağlık sektörü deneyimine sahip Zeynep Duru Halazaoğlu, Hacettepe Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) tamamladı. Kariyerine 2002 yılında Dade Behring firmasında başladı. Kariyeri boyunca sağlık alanında farklı şirketlerde görev almaya devam eden Halazaoğlu, son olarak Boston Scientific Turkey firmasında Türkiye ve Pakistan’dan sorumlu Kardiyoloji Satış Müdürü olarak görev yaptı. Halazaoğlu, 14 Ağustos 2023 tarihi itibarıyla Roche Diyabet Türkiye Ülke Müdürü olarak çalışmaya başladı.

MC-TR-01562